Üsküdar Üniversitesi Politik Psikoloji Sempozyumu

Değerli Meslektaşlarımız ve Öğrencilerimiz,

 

Üsküdar Üniversitesi olarak ‘politik psikoloji’nin ülkemizde yaygınlaşması ve tanınması adına çeşitli çalışmalar yürütmekteyiz. Bu doğrultuda politik psikoloji sempozyumlarımızın ilkini Oxford Universitesi-Üsküdar Üniversitesi işbirliğiyle düzenliyoruz.

I. Politik Psikoloji Sempozyumunu 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul’da Üsküdar Üniversitesi Merkez Kampüste gerçekleştireceğiz.

Sempozyumumuzun bu yılki temasını “Psychology of Chaos, Complexity and Cooperation in Post-Truth World” / “Hakikat-Sonrası Dünyada Kaos, Karmaşa ve İşbirliğinin Psikolojisi” olarak belirledik.

Politik psikoloji alanına katkıda bulunmuş, yurt içinden ve yurt dışından önemli bilim insanlarının katılacağı sempozyumumuzda, bu alanda çalışmalar yürüten araştırmacı ve uygulayıcılar, öğrenciler ve ilgililer için bilimsel ve sosyal bir ortam oluşturmayı amaçlıyoruz. 

Sempozyumumuz tüm üniversite öğrencilerinin ve ilgililerin katılımına açıktır. Oxford Üniversitesi'nden gelen konuklarımızın konuşmaları dışında sempozyumumuzun dili Türkçe olacak ve İngilizce konuşmalar için çeviri yapılacaktır.

Sempozyuma katılanlara iki üniversite adına ortak bir katılım belgesi verilecektir.

Sempozyumumuzun ülkemizin ve dünyamızın esenlik ve barışına katkılarda bulunması dileğiyle, sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.

Prof. Dr. Deniz Ülke ARIBOĞAN

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı

Politik Psikoloji Uygulama ve Araştırmaları Merkezi Müdürü

 

Not: Kongremizle ilgili gelişmeleri Üniversitemizin twitter hesabından  takip edebilirsiniz.